משפחות וחניכים יקרים!
אנו שמחים להוציא לאור את מע"שה קסם, המידעון הראשון שלנו. רשת מע"ש תעשיון ויעד פועלת כמערך הוליסטי שמטרתו לענות על מגוון רחב ככל האפשר של צרכי החניכים ומיצוי הפוטנציאל הטמון בכל אחד ואחת.
הרשת נותנת שירות ל- 210 אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ואנו רואים חשיבות רבה בשיתוף פעולה עימכם ההורים / אפוטרופסים, וזאת על מנת להשיג את היעדים הטיפוליים, השיקומיים והחברתיים שלמענם אנו פועלים.
אנו רואים בכם, משפחות וחניכים לקוחות אשר למענכם ועבורכם אנו פועלים. אנו משקיעים משאבים מקצועיים בתחום התעסוקתי במטרה לשפר ולקדם את הפוטנציאל האישי, פיתוח מיומנויות תעסוקתיות והרגלי עבודה. כמו כן אנו רואים חשיבות רבה בפיתוח כישורים חברתיים של החניכים ומשקיעים מחשבה רבה בפיתוח ומתן חוגי העשרה, פעילויות חברתיות ופיתוח קשרים עם הקהילה.
אנו מאמינים שמתן מענה, הן בתחום התעסוקתי והן בתחום החברתי יתרמו לתחושת השייכות וההנאה של החניכים בבואם למסגרת.
במידעון זה והבאים, יפורטו מגוון הפעילויות שנעשים ברשת לרווחתם של החניכים.
בברכה, יהושע לוייב, מנהל רשת מע"ש, יעד ותעשיון.
המסגרת: מעש נתניה | המחברת: עו"ס ענת חן | רכזת הפרויקט: לילך נסב

משרד הרווחה בשיתוף ג'וינט ישראל מקדם תכנית לתעסוקה בשוק הפתוח של אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. מטרת התכנית היא מתן הזדמנות שווה לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית להשתלב במקומות עבודה בקהילה ככל האדם.

האנשים המועמדים להשתלב בעבודה מתגוררים בקהילה עם משפחתם או במסגרות דיור. חלקם נכללים במצבת החניכים במרכזי העבודה השיקומיים. 

כיצד נבחרים האנשים המתאימים
?

האנשים המשולבים בתעסוקה בשוק הפתוח נבחנים על פי יכולתם התעסוקתית עם התייחסות למספר גורמים: תפקוד כללי, התנהגותי וחברתי. כמו כן, נבחנת מידת הרצון לעבוד בשוק החופשי.הבחירה נעשית בשיתוף  עם המועמד, המשפחה וגורמי הטיפול הרלוונטיים.  את התהליך מובילה מדריכת/רכזת השמה שהוכשרה לתפקיד זה. החל מנקודה זו תלווה המדריכה/הרכזת  את העובד בכל השלבים: הכשרה, הסתגלות למקום ולתפקיד ובמשך עבודתו . 

יתרונותיו של העובד:

  1. עושה את עבודתו נאמנה.
  2. משתלב לאחר שנבחן ונמצא בעל יכולת מתאימה לעבודה בשוק החופשי
  3. בעל מוטיבציה גבוהה להצליח.
  4. מקפיד על ביצוע הוראות לשביעות רצון המעסיק.
  5. העסקה באמצעות שכר מינימום מופחת: בהתחלה מועסקים בשכר של 50% משכר המינימום במשק. בהמשך (לאחר כשלושה חודשים) נשלח פסיכולוג תעסוקתי שקובע את יכולתו התעסוקתית וקובע את שכרו בהתאם לחוק שכר מינימום מותאם.
ליווי על ידי מדריכת/רכזת השמה מקצועית

  1. העובד עובר הכשרה ללמידת העבודה בליווי והכוונת  המדריכה.
  2. העובד  מלווה ע"י  מדריכת ההשמה לאורך כל זמן עבודתו.
  3. למעסיק, יש כתובת מקצועית לכל עניין הנוגע לעובד.
הניסיון המצטבר בתוכניות בתחום מראה כי אנשים אלו הפכו להיות משמעותיים במקום העבודה הן מבחינת תפוקות והן חברתית. המעסיקים מדווחים על שביעות רצונם המלא. העסקת אנשים עם פיגור שכלי מאפשרת למעסיקים לקלוט עובדים טובים ונאמנים, בעלויות שכר נמוכות ועל ידי כך  גם לסייע להשתלבותם בקהילה.
רשת מע"ש, תעשיון יעד פועל כמערך הוליסטי כדי לענות על מגוון רחב ששל האפשר של צרכי הלקוחות והיא שמה לה למטרה לשפר את יכולת החיים הרווחה האישית של הלקוחות ומשפחותיהם.
הרשת מגשימה מטרה זו במגוון רחב של פעילויות לעידוד וצמיחה אישית.
בשיתוף עם המרכז לשלום המשפחה קודמה תוכנית ייחודית לשליטה בכעסים ומניעת אלימות שהותאמה לצרכיהם של האנשים עם מש"ה.
הפרויקט המשותף, העבודה המסורה והיצירתית של הגורמים המטפלים ברשת מע"ש
תעשיון יעד בשיתוף המרכז לשלום המשפחה בעיריית נתניה, משפרת את התחושה
של שליטה עצמית, מגבירה את המודעות לרגשות, למחשבות ולתגובות ההתנהגותיות
ותורמת להעלאת הערך העצמי.
 המסמך הנ"ל הינו אמנה שמטרתה להציג את את מטרות המסגרות, נהלים וחוקים להתנהגות במסגרת ודרכים לאכיפתם.הפישוט הלשוני נעשה בעזרת : המכון להנגשה קוגנטיבית, הקרייה האקדמית אונו.
במהלך שנת 2015 התקיים בנתניה קורס " שלוב אומנויות ככלי בטיפול באדם עם מש"ה".
הקורס התקיים במרכז היום הטיפולי סיעודי יעד בנתניה. במיקום נגיש, מרווח ונוח מאוד.
ובתכנון הקורס שהותאם לצרכים של המשתתפים השתתפו גורמים מקצועיים מעיריית נתניה, קרן שלם, משרד הרווחה ומכון טראמפ מבית איזי שפירא.
בקורס השתתפו 25 עובדים, שהגיעו ממסגרות שונות בנתניה, בי"ס גוונים,רשת מע"ש תעשיון ויעד ומע"ש רעננה.באופן חריג כדי להקל על העובדים הקורס התקיים לאחר שעות העבודה, והמיקום הקרוב הקלו על ההגעה של העובדים הצמאים להעשרה ולריענון.
האפשרות ליהנות ממפגש בין עובדי כמה מסגרות הפרה את הקורס.
בין הנושאים שלמדנו והתנסינו בקורס: אמנות משקמת, ביבליותרפיה, צילום טיפולי, ריפוי באמצעות מוסיקה – צליל גוף נפש, כלים וטכניקות מגע, דמיון מודרך, מנדלות, יוגה צחוק, ביקור חוויתי במוזיאון ומבוא לתקשורת בין אישית..
כל המפגשים הועברו בשילוב חומרים תאורטיים והתנסות חווייתית.
הקורס שנועד לגוון ולהוסיף לעובדים כלים נוספים לעבודה עם החניכים תרם תרומה בלתי רגילה לכל אחד מהמשתתפים באופן אישי.
בקבוצה נוצרה אינטימיות שאפשרה פתיחות וביטוי אישי לכל משתתף.
מעבר לכלים שכל משתתף קיבל המפגשים אפשרו לאנשים לגעת ואף להיות מודעים יותר לעצמם.
לסיכום הקורס היה מעשיר מאוד, מהנה, מספק ובסופו המשתתפים יצאו עם תחושה של רוצים עוד.
אנחנו מבקשים להודות לצוות העובדים, למנחים של הסדנא ובית איזי שפירא ולקרן שלם על פיתוח הצוות, על התמיכה, הליווי המקצועי ומימון ההשתלמויות.
מחבר: יהושע לייב
קרן שלם שותפה לייזומו, הפקתו ומימונו של קורס זה.